O mnie


Witaj na mojej stronie,

Nazywam się Piotr Dzierzgowski i od ponad 20-tu lat podróżuje po świecie.

W moim życiu zwiedziłem 50 krajów świata położonych na 5 kontynentach.

Udało mi się poznać Australię, Nową Zelandię, Stany Zjednoczone, Kanadę, większość krajów Europy, Azję w tym Chiny i Japonię. Przejechałem niezliczoną ilość kilometrów i zobaczyłem to czego w przeszłości nie mogłem sobie nawet wyobrazić. Mogę nazwać siebie prawdziwym „nomadem”. W moich wędrówkach odkryłem, że najważniejsza jest determinacja i chęć odkrywania.

Rozmawiając o moich wyczynach nikt nie wierzy, że można zrobić tak wiele za tak niewiele. Domyślam się, że część z Was zastanawia się nad tym jak i za ile będę mógł/mogła spełnić swoje marzenia. Ja przekonałem się, że środki finansowe nie są aż tak ważne. Większość miejsc przemierzyłem samotnie, przez co miałem czas poznać je na swój własny sposób. Podróżując nie korzystałem z przewodników turystycznych. Polegałem głównie na informacjach od miejscowych, czy też własnych odkryciach.

Uwielbiam piesze wędrówki,

wiąże się z tym krótka i dosyć ciekawa historia, a było to tak…

Kiedy miałem 4 lata ciekawość oraz chęć odkrywania wzięły górę i pomyślałem, że chcę poczuć wolność. Tak właśnie w mojej głowie powstał plan pierwszej wędrówki i odwiedzin dziadków. Patrząc na mój wiek muszę przyznać, że było to niezłe wyzwanie, bo ich dom był oddalony o prawie dwa kilometry od naszego.

Udało się, ale kiedy rodzice dowiedzieli się o tym, był to dla nich niemały szok. Pomyślcie jak wyglądałoby to w dzisiejszych czasach i wiem co myślicie, „nierealne!” Muszę przyznać, że z biegiem lat takie wędrówki zdarzały się wielokrotnie. Uwierzcie, byłem naprawdę grzecznym dzieckiem i nigdy nie chciałem martwić rodziców. Po prostu czysta ciekawość i chęć odkrywania świata ciągnęła mnie w nieznane. Podróże wskazały mi drogę gdzie odnalazłem sens i cel w życiu.

Reasumując, nauczyłem się wiele, poznałem ludzi i ich kulturę oraz udało mi się odkryć i poznać piękno otaczającego nas świata.


Kocham góry Nowej Zelandii,

Mount Cook National Park
Nowa Zelandia

Niedostępne tereny Australii,

Outback
Australia

Dzikość środkowej i zachodniej Kanady,

Banff National Park
Kanada

Niezmierzone drogi Stanów Zjednoczonych

Route 66
Stany Zjednoczone

Kraje Azjii z tej bogatej, a także ubogiej strony.

Tokio
Japonia

Pekin
Chiny

Kawałek Europy wschodniej oraz praktycznie całą Europę środkową i zachodnią.

Odkrywam Afrykę, a już wkrótce Amerykę południową.

Mam nadzieję, że w przyszłości będzie mi dane, zobaczyć cały świat!